به وب سایت مرکز پژوهش های دانش بنیان فرهیختگان زرنام خوش آمدید ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ شهريور
منو
آخرین مقالات
تبلیغات
آمار بازدید کنندگان
کاربران حاضر : 17
بازديد امروز : 162
آمار کل : 1862365
لینک 

"لينك‏هاي مفيد"  

 

 •        انستيتو تكنولوژيست هاي غذايي آمريكا                          http://www.ift.org  
                                                                                

 اين سايت متعلق به انجمن آموزشي- علمي تكنولوژي و علوم غذايي آمريكا است. در اين سايت، اطلاعات روزانه مربوط به منابع و انتشارات صنايع غذايي آمريكا، اخبار جلسات و نمايشگاه‏هاي سالانه علوم غذايي، اطلاعات راجع به برنامه‏هاي گسترش حرفه اي صنايع غذايي و راهنماي بسياري از شبكه‏هاي اينترنتي وابسته به علوم و صنايع غذايي ارايه مي‏شود.

 

 •         سازمان خوار و بار و كشاورزي ملل متحد                        http://www.fao.org  

 با مراجعه به اين سايت در اينترنت مي‏توان به كليه اطلاعات موجود در دپارتمان‏هاي مختلف سازمان خواروبار و كشاورزي ملل متحد و كليه انتشارات اين سازمان دستيابي پيدا كرد.

 

در اين سايت قسمت‏هاي مختلفي نظير درخواست صدور پروانه، مقررات صادرات و واردات، درخواست پيشنهاد تدوين، پروانه‏هاي كاربرد علامت استاندارد و تعرفه خدمات آزمايشگاهي ارائه شده است.

 •     سازمان غذا و داروي آمريكا                                                   http://www.fda.gov

اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا یکی از نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. وظیفه این مرکز،‌ نظارت و تأیید انواع تولیدات پزشکی، درمانی، غذایی، و واکسن‌ها است. بر طبق اين موضوع، وب سايت اين مركز از بخش‏هاي مواد غذايي، داروها، دام و طيور، مواد آرايشي و بهداشتي و همچنين تجهيزات پزشكي تشكيل شده است.

 

 •    كدكس بين المللي مواد غذايي                             http://www.codexalimentarius.org/             

كدكس جمع آوری و تطبیق استانداردهای مواد غذایی و ارائه آن به شكل واحد است. این كمیسیون استانداردهای بین المللی بسیاری از محصولات غذائی و موارد ویژه‏ای همچون باقیمانده آفت كش‏ها، افزودنی‏های غذایی، باقیمانده داروهای دامی، بهداشت، آلوده كننده‏های غذایی، نشانه گذاری و .... را تدوین كرده است.

 

 •      سازمان بهداشت جهاني                                           http://www.who.int/en                                                         

این سایت متعلق به سازمان بهداشت جهانی است که در آن به مطالب و مقالات پزشکی و بهداشتی بسیار ارزنده‌ای اشاره شده است. با بررسي اين سايت مي‏توان از مطالب مربوط به حفظ سلامتی که در این سازمان بررسی می‌شود برخوردار گردید.

 

 •     مرجع صنايع غذايي ايران                                      http://www.foodkeys.com            

اين سايت يكي از كاربردي‏ترين سايت‏ها در زمينه صنعت غذا مي‏باشد كه در همه زمينه‏هاي صنعت غذاي كشور، اطلاعات لازم را در دسترس كاربران قرار مي‏دهد. اطلاعات تولیدی و تجاری نظير بانک اطلاعات تولید کنندگان محصولات غذایی و سازندگان ماشين آلات،‌ اطلاعات خدماتی مانند دوره‏های آموزشی صنایع غذایی، آزمایشگاه‏های کنترل کیفیت مواد غذایی و موضوعاتي از اين دست در اين وب سايت قابل دسترسي هستند. كاربران می‏توانند جهت کسب اطلاعات در زمینه‏های مختلف با مشاوران سایت نيز مشورت نمایند.

 

 •     مركز بين‏ المللي اصلاح گندم و ذرت                                     http://www.cimmyt.org 

سيميت يكي از مراكز مهم تحقيقاتي كشاورزي‌ مي‏باشد كه فعاليت‌ عمده‌ آن‌ بر روي‌ گندم‌ و ذرت‌ متمركز شده‌ است‌. توسعه‌ ارقام‌ گندم‌ و ذرت‌ مقاوم‌ به‌ آفات‌ و بيماري‏ها، جمع‌آوري‌ و استفاده‌ از منابع‌ ژنتيكي‌ گندم‌ و ذرت‌ از اقصي‌ نقاط‌ جهان، افزايش‌ راندمان‌ سيستم‌هاي‌ توليد گندم‌ و ذرت‌، ارائه‌ آموزش‏هاي‌ علمي‌ و كاربردي‌، انتقال‌ تكنولوژي‌ در زمينه‌ مسائل‌ كشاورزي‌ بين‌ كشورهاي‌ عضو و ارائه‌ طرح‌هاي‌ تحقيقاتي‌ كارآمد در حوزه‌ مربوط‌ به‌ گندم‌ و ذرت‌ از جمله فعاليت‏هاي سيميت می‏باشد.

 

 •       سازمان غذا و دارو                                              http://fdo.behdasht.gov.ir                                                                     

اين سايت داراي بخش‏هايي نظير غذاهاي فراسودمند، مواد اوليه غذايي و بسته بندي، مواد غذايي فرآيند شده، ايمني و سلامت غذا، فعاليت‏هاي بين المللي، برچسب گذاري، غذاهاي غني شده، كميته‏ها، همايش‏ها و كنگره‏ها مي‏باشد.

 

 •   اولين خبرگزاري صنايع غذايي ايران                       http://www.iranfoodnews.com                                     

اخبار مختلف صنايع غذايي،‌ قيمت ارز و دلار،‌ مناقصه و مزايده، مصوبات و دستورالعمل‏هاي مختلف غذا و دارو، مراكز پخش و توزيع مواد غذايي و ماشين آلات و تجهيزات كشاورزي از مواردي هستند كه در اين سايت قابل دسترس مي‏باشند.

 

 •       وب سايت خبري صنعت غذا و كشاورزي                  http://www.agrofoodnews.com                                     

اخبارهاي مختلف صنعت غذا، تغذيه و سلامت، شيلات و آبزيان، باغباني، كشاورزي، نمايشگاه‏ها و همايش‏ها، همه و همه در اين وبسايت در اختيار كاربران قرار مي‏گيرد.

 

 •    بانك اطلاعات ماشين آلات ايران                                  http://www.iranmachinery.com                               

ارائه اطلاعات فنی کلیه ماشین آلات داخلی و خارجی، معرفی ماشین سازان  و شرکت‏های مرتبط داخلی و خارجی، ارائه طرح‏هاي صنعتي و مشاوره، خريد داخلي و واردات از کليه کشور ها از جمله مواردي است كه با مراجعه به اين سايت مي‏توان از آن‏ها بهره گرفت.